پیشنهادهای آژانس تبلیغاتی پیش از ورود به کمپین

همان‌طور که گفتیم، کمپین تبلیغاتی اصول خود را می‌طلبد. اولین نکته برای ورود به یک کمپین خوب، تعیین هدف از آن است. همان‌طور که در مقاله “کمپین تبلیغاتی چیست و چه اهدافی دارد؟” بررسی کردیم، کمپین‌های تبلیغاتی بر اساس نیاز ما می‌توانند اهداف گوناگونی داشته باشند. هیچ‌وقت بدون هدف وارد یک کمپین نشوید، زیرا شروع همه استراتژی‌های شما همین اهداف هستند.

نکته دوم و بسیار مهم برای شروع یک کمپین، تعیین و تحلیل کامل بازار هدف است. همان‌طور که اول مقاله بررسی کردیم، کمپین‌های تبلیغاتی دورهمی انواع روش‌های تبلیغات هستند. فرض کنید در این روش، فقط به تبلیغات دیجیتال نیاز داریم. اگر به شما بگویم که برای یک فروشگاه صنایع‌دستی بنری طراحی کنید. پیشنهاد شما چیست؟

احتمالاً بنری سنتی با جملات مربوط به صنایع‌دستی و فیروزه کوبی طراحی می‌کنید. اگر بخواهید جذب فالوور کنید، سراغ کدام یک از پیچ‌های بزرگ می‌روید؟ احتمالاً سراغ پیچ‌های اینفلوئنسری خواهید رفت. حال اگر بگویم که این فروشگاه قصد صادرات صنایع‌دستی به آلمان را دارد، چه تغییراتی در بازاریابی محتوایی شما ایجاد خواهد شد؟

دیگر نمی‌توانید از جملات فارسی استفاده کنید. همچنین بنر یا تیزر شما به زبان انگلیسی و آلمانی است و برای جذب مخاطب، باید سراغ پیچ‌های دیگری بروید. همان‌طور که مشاهده کردید، مسیر کمپین شما با بررسی جامعه هدفتان روشن خواهد شد و نتیجه خواهد داد. اینکه از طریق چه مسیری به مخاطبانتان متصل شوید موضوع مهم بعدی است.

شما می‌توانید از تبلیغات اینترنتی، تلویزیونی، ایمیل، پیامک و تبلیغات سنتی استفاده کنید. تعیین استراتژی یک کمپین تبلیغاتی یعنی اینکه دقیقاً از کدام یک از روش‌های تبلیغاتی شروع کنیم و بر روی کدام یکی از روش‌های تمرکز بیشتری بگذاریم. همچنین در هر یک از روش‌ها، کدام گروه سنی از مخاطبانتان را هدف بگیرید. شک نکنید که یک کمپین بدون تعیین استراتژی موفق نخواهد شد.

تبلیغات دیجیتال از انواع اساسی کمپین‌ها

همان‌طور که می‌دانید، به نظر می‌رسد که امروزه هر چیزی که به فضای دیجیتال مربوط باشد حرف اول را می‌زند. خود شما روزی چند ساعت تلویزیون نگاه می‌کنید و روزی چند ساعت در اینستاگرام هستید؟ پس طبیعی است که به صورت جداگانه در مورد تبلیغات دیجیتال صحبت کنیم. در تبلیغات دیجیتال حواستان به حرفی که در تبلیغ می‌زنید باشد.

امروزه مخاطبان به‌شدت هوشمند شده‌اند. اگر می‌خواهید تبلیغاتتان نتیجه بگیرد، مطابق باکیفیت کارتان صادق باشید. ایده، رکن اساسی یک تبلیغ است. اگر نتوانید از یک ایده قوی استفاده کنید، تبلیغاتتان عادی خواهد بود و بازخورد خوبی نمی‌گیرید. حتماً تبلیغات آبمیوه‌های عالیس را به‌خاطر دارید. این تبلیغات با یک ایده قوی شروع کرد و همان ایده را نیز گسترش داد.

در طول تبلیغات تلویزیونی خود نیز، فقط یک یا دو بار آن را تغییر داد. در واقع نکته بعدی هم این است که اگر به ایده مناسبی دست می‌یابید، هرگز آن را به‌خاطر یک‌بار جواب نگرفتن رها نکنید. اگر ایده‌تان جواب داد که فقط آن را تکرار کنید تا جایی که نیاز به تغییر باشد.

در مسیرتان حتماً از مشورت با یک آژانس تبلیغاتی بهره بگیرید. آژانس تبلیغاتی تابه‌حال تعداد زیادی کمپین موفق داشته‌اند. همچنین افراد خلاق بسیاری نیز برای پرورش ایده‌های شما آماده در خدمت‌رسانی هستند. امروزه در فضای دیجیتال اقشار مردم حضور دارند. حتماً حواستان باشد که در تبلیغاتتان به قشر خاصی توهین نشود.

اگر عده‌ای خاص منظور بدی را از تبلیغاتتان بگیرند، ممکن است نتوانید از خود دفاع کنید. سعی کنید به صورت دهان‌به‌دهان نظر بقیه را در مورد تبلیغاتتان جویا شوید. یکی از نکات بسیار مهم در طراحی تبلیغ برای کمپین تبلیغاتی، خاص بودن آن است.

شعار، لوگو، طراحی تم و همه مسائل مربوط به تبلیغ باید مربوط به خودتان باشد. شما می‌توانید از سایر تبلیغات ایده بگیرید اما هرگز تقلید نکنید و به جاودانه شدن فکر کنید، می‌توانید در این مسیر از آژانس تبلیغاتی آبامدیا کمک بگیرید.