اپلیکیشن کیدو

کیدو یک اپلیکیشن آموزشی و سرگرمی برای رده سنی کودکان و نوجوانان است.

ویژگی ها :
  • پخش زنده برنامه های گوناگون به صورت همزمان برای تمامی کاربران
  • امکان گفتگو میان کاربران در هنگام پخش زنده
  • امکان برگزاری مسابقات سه گزینه ای با موضوعات گوناگون بین کاربران
  • امکان ایجاد آرشیو ویدیویی از برنامه های تولید شده
ثبت نام

ثبت نام کاربران در اپلیکیشن کیدو با استفاده از شماره تلفن همراه صورت می گیرد. پس از ثبت شماره همراه، جهت تایید اطلاعات ثبت نام یک کد فعالسازی 4 رقمی برای شماره همراه درج شده ارسال می شود. کاربر پس از ثبت کد 4 رقمی در اپلیکیشن ثبت نام می شود و می تواند وارد محیط اپلیکیشن شود.

راهنمای اپلیکیشن

پس از ثبت نام صفحه راهنمای اپلیکیشن به کاربران نشان داده می شود. در این صفحه کاربر با محتوای اپلیکیشن و نحوه فعالیت در آن آشنا می‌شود.

مشخصات کاربری

در این بخش کاربر پس از ثبت نام، مشخصات کاربری خود را تکمیل می‌کند. مشخصات کاربری شامل نام کاربری، کد معرف و تاریخ تولد است. همچنین کاربر می‌تواند برای پروفایل خود یک عکس انتخاب نماید.

صفحه خانه

در این بخش از اپلیکیشن کاربر می تواند به بخش های مختلف اپلیکیشن دسترسی پیدا کند. در وسط صفحه زمان و موضوع مسابقه بعدی در قالب یک پوستر نمایش داده می شود.
در اپلیکیشن کیدو می‌توان مسابقات با موضوعات مختلفی نظیر اطلاعات عمومی، ورزشی، مذهبی، هنری، ایران شناسی و... برگزار کرد.

مسابقات

مسابقات به صورت پخش زنده و همراه با اجرای یک مجری برگزار می‌شود. نحوه اجرای مسابقه به این صورت است که روزانه راس یک ساعت مشخص مسابقه شروع می‌شود. در ابتدای مسابقه مجری توضیحاتی در خصوص نحوه برگزاری مسابقه می‌دهد و سپس شروع به خو.اندن سوالات می‌کند. هر مسابقه ده سوال دارد. همزمان با خواندن سوال، صورت سوال و سه گزینه پاسخ به صورت همزمان برای تمامی کاربران نمایش داده می‎شود. کاربران باید گزینه صحیح را از میان سه گزینه نمایش داده انتخاب نمایند. کاربر برای پاسخ دادن زمان محدودی فرصت دارد. بعد از اتمام زمان پاسخ صحیح به کاربران نمایش داده می‌شود و مجری در خصوص سوال و پاسخ صحیح توضیحاتی را ارائه می‌کند. کاربرانی که به سوال اشتباه پاسخ داده باشند از مسابقه حذف می‌شوند و برای بازگشت به مسابقه باید تعداد مشخصی موشک هزینه کنند. به ازای هر پاسخ صحیح تعدادی ستاره به تمامی کاربرانی که پاسخ صحیح داده‌اند داده می‌شود. در نهایت کاربرانی که بیشترین ستاره را دریافت کرده باشند به عنوان برنده نمایش داده می‌شوند.
وقتی تعداد ستاره‌های هر کاربر در طی مسابقات مختف به حد نصاب مشخصی برسد، کاربر می‌تواند در ازای ستاره‌هایش جایزه‌های متنوعی دریافت نماید.

آرشیو

در این بخش، محتوای ویدیویی تولیدی با موضوعات مختلف برای کاربران نمایش داده می‌شود. کاربر با انتخاب هر محتوا به صفحه مربوط به محتوا هدایت می‌شود و می‌تواند محتوای مورد نظر خود را تماشا کند. مطالـبی که در بـخش آرشـیو قرار می گیرند
می‌تواند شامل تمامی محتواهای تلویزیونی تولید شده، ویدیوهای ضبط شده مسابقات پیشین و همچنین محتواهای ارسالی کاربران باشد.

فروشگاه

در صفحه فروشگاه کاربران می‌توانند موشک خریداری کنند. موشک یک واحد پولی درون برنامه‌ای است که در مسابقات به عنوان جان اضافه کاربرد دارد. همچنین می‌توان کاربردهای متنوعی را برای خرید اقلام درون برنامه‌ای برای موشک تعریف کرد.

رتبه های برتر

در این بخش کاربران می‌توانند برترین شرکت کنندگان مسابقات را مشاهده کنند. رتبه‌ها بر اساس زمان‌بندی روزانه، هفتگی و رتبه‌بندی کل مسابقات مرتب می‌شوند.

پیام ها

در این بخش پیام‌های مختلفی که می‌خواهیم به کاربران ارسال کنیم نمایش داده می‌شوند. کاربر به ازای فعالیت‌های گوناگون در اپلیکیشن، به عنوان تاییدیه یک پیام از طرف سیستم دریافت می‌کند.

با خبر باش

ایمیل خود را وارد کنید و از جدیدترین مقالات، تخفیف ها و کمپین های آبامدیا با خبر شوید