همانطور که در مقالات و بخش ویدیو مارکتینگ به شما عزیزان از اهمیت ، مزایا و…… در مورد ویدیو مارکتینگ بیان کردیم ویدیو مارکتینگ شاید یکی از مهمترین قسمت های مارکتینگ و بازاریابی باشد 

و همینطور گروه آبامدیا تاکید بسیار زیادی بر اینکه با اطللاعات کامل به حوزه ویدیو مارکتینگ وارد شوید شما میتوانید در قسمت وبلاگ ما این باره اطلاعات کسب کنید یا با مشاورین ما در آبامدیا تماس بگیرید 

 

به این مجموعه فعالیت‌های تبلیغاتی‌ که با مشورت و هماهنگی یک آژانس تبلیغاتی شکل می‌گیرد کمپین تبلیغاتی گفته می‌شود.

امروزه شاهد تأثیر بالای محتوای ویدئویی بر روی ذهن و جلب نظر مخاطبین هستیم. اکثر افراد، فیلم دیدن را بیشتر از کتاب خواندن یا بقیه مسائل دوست دارند. در واقع یک کمپین تبلیغاتی نیز از همین اصل مهم برای تأثیر بیشتر تبلیغات و افزایش بازخورد آن استفاده می‌کند. آمارها نشان می‌دهند که حدود ۶۵ درصد از کسب‌وکارها از این نوع محتوا برای تبلیغاتشان استفاده می‌کنند. اگر در بحث عمیق‌تر شویم، متوجه خواهیم شد که امروزه این مدل از تبلیغات تأثیر بسیار بالایی بر روی مردم داشته و بهترین روش برای ارائه خدمات و محصولات به شمار می‌آیند. از طرفی یک آژانس تبلیغاتی از این روش‌ها برای بازگشت سریع سرمایه و افزایش آمار فروش برندهای مختلف استفاده می‌کند.

اگر اندکی دقت کنید متوجه خواهید شد که استراتژی آژانس تبلیغاتی نیز همین است. اکثر شرکت‌های معتبر تبلیغات خود را به صورت محتوای ویدئویی انجام می‌دهند چون می‌دانند که یک تیزر یک دقیقه‌ای، تأثیری بیشتر از چندین ساعت توضیحات در مورد محصول دارد. برای مثال به تبلیغ پیتزا یک رستوران توجه کنید.

فرض کنید این تبلیغ به این صورت باشد که فردی یک قسمت از پیتزا را برداشته و پنیر پیتزا در تصویر به‌خوبی نمایان شود. حتماً تابه‌حال با این نوع از تبلیغات مواجه شدید. به نظرتان چند ساعت صحبت‌کردن در مورد لذیذ بودن آن پیتزا می‌تواند گویای همین چند ثانیه باشد؟ در ادامه به بررسی نقش ویدئو مارکتینگ در رشد کسب‌وکارها می‌پردازیم.

تأثیر محتوای ویدئویی در رشد کسب‌وکار

پیش از این در مقاله 10 مزیت ویدیو مارکتینگ به طور کامل و جامع در این باره صحبت کردیم میتوانید با کلیک بر دکمه زیر 10 مزیت ویدیو مارکتینگ را متوجه شوید .

اولین نتیجه فوق‌العاده این نوع از محتوا در رشد کارمان، افزایش نرخ تبدیل است. نرخ تبدیل به این معناست که چند درصد از مخاطبان و بازدید کنندگانمان به مشتری تبدیل می‌شوند. آمارها نشان می‌دهند که این نوع از تبلیغات، بیشترین آمار افزایش نرخ تبدیل را دارند که این موضوع تأثیر این مدل تبلیغات بر روی مخاطبان را نشان می‌دهد.

یکی از عوامل مهمی که در تبلیغات دیجیتال وجود دارد، اعتمادسازی است. اعتماد مردم نسبت به برندهایی که از این نوع محتواها استفاده می‌کنند بسیار بیشتر از سایر برندها است. شما می‌توانید از همین اعتماد بالا در جهت برندسازی‌تان استفاده کرده و روزبه‌روز بیشتر رشد کنید.

همان‌طور که می‌دانید وقتی در یک بستر کاری در حال فعالیت هستیم، جلب نظر آن بستر و پیروی از قوانین آن بسیار حائز اهمیت است. از نظر بسترهای کار آنلاین مثل گوگل و اینستاگرام، محتوایی که با چشم مخاطب درگیر شود از اهمیت بالایی برخوردار است. گوگل می‌خواهد از طریق تبلیغات و محتواهای سایت‌ها مخاطبان بیشتری جذب کند.

دلیل ابراز علاقه این بستر به ویدئو نیز همین مورد است. چون می‌داند هرچقدر این محتوا بیشتر شوند، مخاطبان بیشتری نیز جذب خواهند شد. دلیل مهم بعدی این است که همیشه تصویر گویای همه چیز است. شما می‌توانید با استفاده از این محتواها در کمپین تبلیغاتی خود، هر چیزی که می‌خواهید را شرح دهید و نظر مخاطبان را جلب کنید. در اطراف خود در جستجوی افراد تنبل باشید. سپس به آنها انجام چند کار را پیشنهاد دهید. به آنها فقط بگویید که بین تماشای فیلم و مطالعه کتاب یکی را انتخاب کنند. خیلی واضح است که انتخاب آنها چه خواهد بود. در واقع ویدئو افراد تنبل را نیز درگیر خود می‌کند. همچنین محتوای ویدئویی همیشه بیشترین آمار انتشار را دارد. پس اگر می‌خواهید دست‌به‌دست بین مخاطبانتان منتشر شوید از آن بهره بگیرید.

اهمیت تولید محتوای ویدویی در کمپین های تبلیغاتی

انواع ویدئو در کمپین تبلیغاتی را بشناسید

این محتواها دارای انواع مختلفی هستند. اگر انواع مختلف آن را بشناسید می‌توانید با تولید محتوای اصولی مخاطب بیشتری را جذب کرده و کسب‌وکارتان را رشد دهید. اولین نوع محتوای ویدئویی، محتوای آموزشی است. شما هر کسب‌وکاری که داشته باشید، می‌توانید با تولید محتوای آموزشی نکات مختلفی را به مخاطبانتان انتقال دهید.

مطالب آموزشی قابلیت انتشار بالایی نیز دارند و می‌توانند به بیش‌ترین حالت ممکن مخاطبانتان را درگیر کنند. وقتی که شما قصد تبلیغ مستقیم کسب‌وکارتان را داشته باشید، می‌توانید با یک محتوای اصولی ویدئویی این کار را انجام دهید. آژانس تبلیغاتی باتجربه همیشه این نوع تبلیغ را برای بازخورد بیشتر به کسب‌وکارها معرفی می‌کند. یکی از روش‌های افزایش نرخ تبدیل در این نوع تبلیغ، استفاده از جملات تأکیدی است. معرفی اصولی محصولات یکی از اصلی‌ترین عوامل مؤثر در افزایش فروش است. نکته قابل‌توجه، تأثیر بیش از ۱۵ درصدی ویدئو نسبت به‌عکس است. پس از این محتواها برای بازخورد هرچه بهتر کسب‌وکارتان بهره بگیرید.

مطالب مرتبط با انواع ویدیو در کمپین تبلیغاتی .

اهمیت تولید محتوای ویدویی در کمپین های تبلیغاتی
 

پیشنهاده آژانس تبلیغاتی آبامدیا برای افزایش کیفیت تبلیغات ویدئویی

اینکه چگونه از یک ویدئو با کیفیت در کمپین تبلیغاتی خود استفاده می‌کنیم، بسیار حائز اهمیت است. پیش از اینکه بخواهید هم‌چین تبلیغی را بسازید و در کمپین تبلیغاتی خود استفاده کنید، ابتدا جامعه هدف خود را تعریف و توصیف کنید. نکته بسیار قابل‌توجه این است که نوع تبلیغی که تولید می‌شود کاملاً وابسته به مخاطب ما است.

اینکه مخاطبان ما در چه رنج سنی‌ای هستند و دارای چه جنسیتی می‌باشند بسیار در روند تولید محتوای ما مؤثر است. حتی سطح مالی و تحصیلات مخاطبانمان نیز می‌تواند در روند تولید محتوای ویدئویی ما تأثیرگذار باشد. در وهله بعدی نیاز است که بدانید قرار است دقیقاً چه چیزی را به مخاطبانتان بگویید و چه پیامی را منتقل کنید.

پس از گذراندن این دو مرحله، بودجه تبلیغاتی خود را تعیین کرده و مطابق با آن برای تبلیغاتتان برنامه‌ریزی کنید. در مرحله بعدی باید فیلمنامه تبلیغ خود را بسازید. حتماً توجه داشته باشید که این فیلمنامه باید مطابق با واقعیت ولی جذاب باشد. این مرحله در واقع ارتباط دهنده و پیوند دهنده شما با مخاطبانتان است. تمام محتوای شما باید در یک ویدئو گنجانده شود.

برای داشتن بهترین استراتژی‌ها حتماً از مشاوره‌های یک آژانس تبلیغاتی استفاده کنید. در محتوای خود حتماً از قانون ۸ ثانیه استفاده کنید. طبق این قانون شما باید پس از ۸ ثانیه سراغ اصل مطلب بروید. هیچ‌گاه مقدمه کارتان را زیاد ادامه ندهید چون خسته‌کننده می‌شود. باید در قسمت‌های ابتدایی تبلیغ، مخاطب خود را جذب کرده و تا انتهای ویدئو همراه خود نگه دارید. ۸ ثانیه اول در واقع مربوط به خوش آمد گویی ابتدایی و البته دعوت مخاطب برای دیدن ادامه محتوا است. در این نوع محتواها، حتماً سعی کنید که شفاف صحبت کنید. زیرا هرگونه ابهامی در تبلیغاتتان باعث گیج شدن مخاطب و خروج او از محتوا می‌شود.